Přeskočit na hlavní obsah

Moderní bydlení v nově se rozvíjející části města

Na místě s bohatou kulturní historií připravujeme druhou etapu úspěšného projektu Lido. Projekt nabídne dva bytové trakty se 125 krásnými byty, které splní vysoké nároky na klidné bydlení a současně budou respektovat brněnské tradice. Vybírat můžete z menších jednotek 1+kk, které představují skvělý startovací byt i výhodnou investici, nebo z prostorných 3+kk, které jsou ideálním místem pro rodiny. Každý byt má svůj balkon, na kterém můžete posnídat, relaxovat u knížky nebo se skleničkou vína během teplých letních podvečerů. Pro milovníky grilování a slunění jsou jako stvořené byty v horních patrech nebo společná terasa, která je přístupná z chodby domu.

Harmonogram realizace

17. 4. 2021

Stavební povolení

11. 1. 2022

Zahájení stavby – bourací práce

31. 5. 2022

Dokončení bouracích prací

31. 8. 2022

Dokončení zakládání stavby

28. 2. 2023

Dokončen hrubé stavby sekce C

30. 4. 2023

Dokončení hrubé stavby sekce B

30. 11. 2023

Dokončení hrubé stavby sekce A

30. 11. 2023

Dokončení prací PSV, omítky sekce B

31. 8. 2023

Dokončení prací PSV, omítky sekce C

30. 6. 2024

Dokončení prací PSV, omítky sekce A

30. 8. 2024

Dokončení prací a předání díla

Revitalizace
místa

Zábrdovice jako nová čtvrť, v níž se vám žije spokojeně a ve které každý den prožíváte radostné chvíle? Přesně takovou se tahle oblast stává. A vy můžete být její součástí. Až se za pár let ohlédnete zpět, budete si libovat v tom, jak dobré rozhodnutí jste udělali. Ať už pro vlastní bydlení, nebo jako investici na dlouhodobý pronájem.

Zeleně není nikdy dost

Příjemné klima a nízké náklady. Pro dosažení energetické úspory využíváme principy, které odpovídají dnešním kritériím šetrného bydlení. Zelení pokrytá střecha poskytuje lepší izolaci, a tím šetří vaše peníze.

Nabídka bytů

Od renomovaného studia

Návrh studia RAW kombinuje moderní design s prvky tovární architektury reflektující historii oblasti Zábrdovic. Vzhled bude navazovat na první etapu. Na fasádu se použijí cihlové obklady s bílými omítkovými špaletami oken. Nadčasový vzhled zajistí prosklené stěny foyer, kvalitní materiály, partery a horizontálně traktované balkony, které dodávají výrazný a nezaměnitelný akcent. Celý projekt tedy zapadne do konceptu zástavby přelomu 19. a 20. století. Nabídne však kvalitní bydlení podle současných trendů.

Historie

Dělnický dům

Bytový dům Lido se nachází na legendární adrese Spolková 8, která má za sebou pořádný kousek historie. Původně Dělnický dům za první republiky zažil ustavující schůze uměleckého svazu Devětsil, plesy a koncerty, přeměnu na Závodní klub ROH Zbrojovky Brno i nespoutaná 90. léta, kdy byl jedním z nejdůležitějších undergroundových center.

Kultura

Spolková 8 má bohatou kulturní historii. Za první republiky se zde nacházel Dělnický dům, který zažil ustavující schůze brněnského Devětsilu, taneční akce s dechovkou a nedělní odpoledne pro mládež s diskotékou. Po válce za socialistické republiky se sem chodilo do Závodního klubu ROH Zbrojovky Brno.

Bronx

Lokalita je známá svým přízviskem „Bronx“, není to však jediná americká čtvrť, která se v Brně objevila. Mnohem dříve zde byl Harlem, jedna z nejmenších newyorských čtvrtí, avšak s největší kriminalitou. Právě podle ní byl pojmenovaný místní klub, jenž fungoval velmi krátce. Jednalo se o jeden z prvních rockových klubů v Brně, který nabízel širší hudební rozsah od punku přes indie až po electronic body music.

Hudební scéna

Po zavření Harlemu noví nájemníci hledali ve vodách Amsterdamu a od roku 1993 začali provozovat TetraHydroClub, který poskytl nový závan na brněnské hudební scéně v podobě gramofonových desek a DJ mašin.

Bydlete jen pár minut od centra Brna

V klidném vnitrobloku plném zeleně, kde je to všude kousek. Poblíž divadla, galerií, obchodů a bazénu. Místní lokalita je také známá svou uměleckou scénou. Bývalá věznice Káznice má nabitý program v podobě představení, koncertů a další kulturních akcí.

Lokalita

S parkováním si nemusíte lámat hlavu

Každý byt má parkovací stání buď v podzemním podlaží nebo na dvoře, abyste nemuseli složitě kličkovat kolem domu a hledat parkovací místo. Na dvoře za domem se kromě parkovací části nachází také relaxační zazeleněná část o ploše 250 m2, kde můžete trávit čas s dětmi nebo jen tak odpočívat.